
dr.med. Vlasta Miholić Marić
specijalist interne medicine, gastroenterolog
dr.med. Vlasta Miholić Marić
Spec. interne medicine – gastroenterolog
Rođena 1960.g. u Zagrebu, gdje je završila osnovnu i srednju školu, te diplomirala na Medicinskom fakultetu 1984.g.
Specijalizaciju iz interne medicine završila je 1993.g. u Kliničkom bolničkom centru Sestre milosrdnice u Zagrebu, a nakon toga radi kao internist u Neuropsihijatrijskoj bolnici Dr. Ivan Barbot Popovača, gdje je bila i voditelj polikliničkog odjela.
Edukaciju iz endoskopije (gastroskopija, kolonoskopija) završila je 2002.g. u KBC Zagreb, a od iste godine član je Hrvatskog gastroenterološkog društva.
Godine 2004. počinje raditi u Poliklinici Sunce, a 2008.g. prelazi u Polikliniku Sveti Rok gdje radi kao opći internist i gastroenterolog.
Od 2010.g. uz redovni rad u Poliklinici Sveti Rok počinje povremeno raditi u Zdravstvenom centru Novamed kao internist i subspecijalist gastroenterologije, a od početka 2020.g. u Novamedu započinje i stalni radni odnos.

prof.prim.dr.sc. Vladimir Gašparović
internist, intenzivist, nefrolog, specijalist hitne medicine
prof. dr. sc. Vladimir Gašparović, primarijus
Internist, intenzivist, nefrolog i specijalist hitne medicine.
Tijekom tridesetpetogodišnje specijalističke karijere bio je rukovoditelj Centra za hemodijalizu u zagrebačkoj Klinici za unutarnje bolesti Rebro, pročelnik Zavoda za hitnu i intenzivnu medicinu bolnice Rebro, liječnik UNHCR timova, te službeni liječnik švicarske ambasade u Republici Hrvatskoj.
Redovni je profesor u trajnom zvanju na Katedri za internu medicinu za znanstveno područje medicine za predmet Interna medicina pri Medicinskom fakultetu u Zagrebu, voditelj Poslijediplomskog studija iz Hitne i intenzivne medicine, te zamjenik voditelja poslijediplomskog studija iz hitne medicine. Voditelj je Međunarodne škole intenzivne medicine na Brijunima, te Simpozija intenzivne medicine na Brijunima.
Predsjednik je Hrvatskog društva za hitnu i internističku intenzivnu medicinu.
Konzultant je HZZO-a za liječenje u inozemstvu, za djelatnost interne medicine.
Publicirao je više od 300 radova u zemlji i inozemstvu. Pozvani je predavač na nizu kongresa i stručnih sastanaka u zemlji i inozemstvu.
Dobitnik je niza domaćih i međunarodnih nagrada.

dr.med. Gordana Matijević
specijalist interne medicine, kardiolog
dr.med. Gordana Matijević
Specijalist interne medicine, uža specijalnost – kardiologija, diplomirala je 1986.g. na Medicinskom fakultetu Freie Universitaeta u Zapadnom Berlinu, gdje je i radila u Savjetovalištu za žene u Arbeiterwohlfahrtu.
Godine 1991. kao liječnica obiteljske medicine počinje raditi u Ambulanti Lovinac, a potom kao liječnica u pratnji specijalnih i policijskih postrojbi do 1992.
Specijalizaciju iz interne medicine završila je u Zagrebu u Klinici Sestre milosrdnice, a subspecijalizaciju iz kardiologije kao i edukaciju iz područja ehokardiografije u Kliničkoj bolnici Dubrava. Osim ehokardiografije, zavšila je i doplersku ultrazvučnu dijagnostiku bolesti krvnih žila. Kliničko iskustvo stekla je kao internista u Općoj bolnici Gospić, a od 2007. do 2017. radeći u Intenzivnoj jedinici Specijalne bolnice za plućne bolesti u Rockefellerovoj Zagreb, zadnje 2 godine kao voditeljica intenzivne jedinice.
Vezano uz rad na intenzivnoj posebno područje interesa bilo je kronično plućno srce, plućna hipertenzija i NIV (neinvazivna mehanička ventilacija). Završila je Tečaj iz osnova medicinske akupunkture, te stekla diplomu Hrvatskog društva za akupunkturu.
Dr.med. Gordana Matijević član je Hrvatske liječničke komore, Europskog kardiološkog društva, Hrvatskog kardiološkog društva i Hrvatskog društva za akupunkturu. Redovito sudjeluje na domaćim i međunarodnim kongresima, simpozijima, edukacijskim tečajevima te programima trajnog usavršavanja te objavljuje stručne članke.
Profesionalni interesi: ehokardiografija, farmakologija u kardiologiji, preventivna medicina, terapija boli akupunkturom.

dr.med. Zrinka Petrović
specijalist interne medicine
Dr. Zrinka Petrović
Spec. interne medicine
Dr. Zrinka Petrović rođena je 1966. godine u Zagrebu.
Diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Zagrebu 1991. godine.
Specijalizaciju iz interne medicine završila je 1998. godine u Kliničkom bolničkom centru Sestre milosrdnice.
Radila je kao koordinator u marketingu i na poslovima farmakovigilancije u farmaceutskoj kompaniji PLIVA d.o.o. do 2003. godine.
Od 2004. godine radi kao opći internista u Klinici za psihijatriju Vrapče, gdje je voditelj konzilijarne službe.
U svome radu njeguje personalizirani pristup svakom pacijentu, imajući na umu ne samo tjelesno stanje nego i stav pacijenta o prevenciji, bolesti i preporučenoj terapiji.

dr.med. Draga Ljubić
specijalist radiolog
dr.med. Draga Ljubić
specijalist radiolog
Dr. Ljubić rođena je 4.1.1962. u malom mjestu Dražica, u okolici V. Grđevca.
Osnovnu školu završila je u V. Grđevcu, a srednju u Zagrebu, usmjerenje zdravstveni tehničar.
Nakon završetka srednje škole (1980.g.) upisuje Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i 1986.g. stječe diplomu doktora medicine.
Nakon završetka fakulteta obavezni staž obavlja u OB Bjelovar, a nakon toga kao liječnik opće prakse radi u DZ Čazma.
Godine 1992. počinje specijalizaciju iz radiologije za OB Bjelovar, a specijalistički ispit polaže u siječnju 1994.g. Od tada radi u OB Bjelovar, a 2001.g. s obitelji odlazi u Zagreb i počinje raditi kao radiolog u DZ Studenata.
Od 2002.g. dr. Ljubić počinje raditi u privatnoj praksi (Poliklinika Sunce, Medikol i Sveti Rok).
Od 2016.g. stalno je zaposlena u Zdravstvenom centru Novamed.
Nakon završetka specijalizacije doktorica prisustvuje brojnim kongresima i stručnim sastancima, te polazi i završava višebrojne edukativne tečajeve, a u svrhu što bolje i šire edukacije, te što kvalitetnijeg profesionalnog i stručnog rada.
Uži interes njenog rada je ultrazvučna dijagnostika, s naglaskom na dijagnostiku dojki. Iza nje stoji uistinu bogato radno iskustvo s pacijentima.

dr.med. Sonja Bošnjak
specijalist radiolog
Dr.med. Sonja Bošnjak
Specijalist radiolog
Dr. Sonja Bošnjak rođena je 1960.g. u Zagrebu, gdje je i diplomirala na Medicinskom fakultetu 1984.g.
Specijalizaciju radiologije na KBC Zagreb za Sveučilišnu bolnicu Zagreb u osnivanju završila je 1994.g.
Nakon položenog specijalističkog ispita počinje raditi u DZ Dugo Selo kao voditelj RTG dijagnostike, zatim prelazi u Zagreb u DZ studenata, pa u Dom zdravlja Zagrebačke županije. Dopunski radi (pretežno ultrazvučnu dijagnostiku) u više poliklinika u Zagrebu.
Od 2020.g. zaposlena je u Zdravstvenom centru Novamed.
Glavno područje interesa dr. Bošnjak je dijagnostika bolesti dojki, te ultrazvučna dijagnostika abdomena. Nakon specijalizacije i postdiplomskog iz radiologije završila je brojne stručne tečajeve uključujući ultrazvučnu dijagnostiku dojke, štitnjače, površinskih organa glave i vrata, te color-doppler dijagnostike krvnih žila vrata.
Dr. Sonja Bošnjak sudjelovala je na brojnim domaćim i međunarodnim simpozijima i kongresima, te je član više stručnih društava.

prof.prim.dr.sc. Nenad Lakušić
specijalist internist – kardiolog
Prof. dr. sc. prim. Nenad Lakušić, dr. med.
Rođen je u Zagrebu gdje je diplomirao na Medicinskom fakultetu 1995. godine (prosječna ocjena studija 4.51). Od tada do današnjih dana zaposlen je Specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice gdje radi kao neinvazivni kardiolog.
Specijalizaciju iz interne medicine te subspecijalizaciju iz kardiologije obavljao je u Kliničkom bolničkom centru Zagreb. Specijalistički ispit položio je 2005, a subspecijalistički ispit 2008. godine.
Od 2012. – 2016. godine bio je voditelj Odjela za rehabilitaciju kardioloških bolesnika bolnice u Krapinskim Toplicama.
Znanstveni stupanj magistra znanosti stekao je 2004. na Medicinskom fakultetu u Zagrebu, a doktora znanosti 2007. godine na Medicinskom fakultetu u Osijeku.
- godine izabran je u zvanje naslovnog docenta u Katedri za internu medicinu, obiteljsku medicinu i povijest medicine Medicinskog fakulteta u Osijeku, a u travnju 2017. godine napredovao je u zvanje izvanrednog profesora.
- godine bio je izabran u zvanje profesora visoke škole na Stručnom studiju “Sestrinstvo” u Bjelovaru gdje je do 2014. godine bio voditelj dva izborna predmeta „Akutni koronarni sindrom 1 i 2“.
- godine priznat mu je naziv primarijus od strane Ministarstva zdravstva RH, a iste godine je izabran u znanstveno zvanje viši znanstveni suradnik.
- godine potvrđen mu je izbor u zvanje izvanrednog profesora na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu gdje je uključen u nastavu na predmetima „Kardiologija i pulmologija“ i „Interna medicina“.
Krajem 2018. godine izabran je u zvanje izvanrednog profesora na Fakultetu za dentalnu medicinu i zdravstvo u Osijeku u Katedri za kliničku medicinu.
Bio je mentor 20- diplomskih i završnih radova studentima sestrinstva i fizioterapije u Pregradi, Zagrebu i Bjelovaru. Komentor je nekolicini specijalizanata kardiologije u matičnoj ustanovi.
Do sada je objavio 60-ak izvornih i stručnih radova, od čega je 17 radova indeksirano u Current Contents i 14 u Science Citation Index Expanded. Autor ili koautor je 60-ak kongresnih priopćenja. Radovi su mu citirani više od 200 (Scopus), odnosno, 400 puta (Google scholar citation).
Objavio je priručnik za izborni predmet na visokim zdravstvenim studijima “Akutni koronarni sindrom”, knjigu za bolesnike “Kad srce zaboli” te nekoliko poglavlja u sveučilišnim udžbenicima.
Bio je pozvani recenzent više uglednih inozemnih časopisa.

prof.prim.dr.sc. Josip Vincelj
specijalist internist – kardiolog
Prof.prim.dr.sc. Josip Vincelj, FESC, dr.med.
Redoviti profesor Medicinskog fakulteta u Osijeku
Specijalist interne medicine, subspecijalist kardiolog
Primarijus Vincelj rođen je 1952. godine u Krapini. Na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu je diplomirao, magistrirao i doktorirao.
Nakon specijalizacije iz interne medicine na KBC-u Zagreb zapošljava se kao odjelni liječnik na Klinici za unutarnje bolesti u KB Dubrava gdje 2011. godine postaje voditelj odjela Kardiologija IV Zavoda za bolesti srca i krvnih žila. U početku karijere radio je i kao voditelj odjelne jedinice Odjela za bolesti srca i krvnih žila Bolnice za reumatske bolesti i rehabilitaciju u Krapinskim toplicama.
Od 2019. godine redoviti je profesor na Medicinskom fakultetu Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku, a godinama je kao predavač i pročelnik katedre za internu medicinu djelovao i na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu.
Prof.prim.dr.sc. Vincelj objavio je 113 znanstvenih i stručnih radova, publikacija i sažetaka u međunarodno indeksiranim časopisima te 3 knjige – Odabrana poglavlja iz kardiovaskularnih bolesti, Atlas transezofagusne ehokardiografije i Sačuvajte srce. Aktivno je sudjelovao u znanstvenim projektima MZOS Republike Hrvatske, bio glavni istraživač hrvatske studije HEMERA/HR, voditelj istraživanja za Hrvatsku međunarodne studije VICTORY, pozvani predavač na brojnim domaćim i inozemnim kongresima te dobitnik treće nagrade za rad na 4th World Congress of Echocardiography u Egiptu. Član je HLZ, HKD, Radne skupine za ehokardiografiju HKD, Nukleusa Radne skupine za ehokardiografiju HKD, Heart Failure Association of the ESC (HFA) i fellow of the European Society of Cardiology.
Usavršavao se na poslijediplomskom tečaju iz ehokardiografije i poslijediplomskom studiju iz kardiovaskularnih bolesti na Medicinskom fakultetu u Zagrebu te na edukaciji iz transezofagusne ehokardiografije na University Hospital Liverpoolu.
Cijenjeni profesor bio je i sudionik Domovinskog rata. Odlikovan je Spomenicom Domovinskog rata 1990-1992., a ukazom Predsjednika RH dodijeljen čin poručnika HV-a.

prof.dr. Mirko Koršić
FRCP, specijalist internist, endokrinolog, dijabetolog
prof.dr. Mirko Koršić
FRCP, endokrinolog-dijabetolog
Diplomirao na Medicinskom Fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 1966.g. Specijalist interne medicine postao 1974.g. Pročelnik Zavoda za endokrinologiju i dijabetes KBC Zagreb od 1992. do 2010. g. Doktorirao 1981.g. na MF Sveučilišta u Zagrebu. Godine 1988. osnovao Refentni centar za metaboličke bolesti kostiju MZ RH, a 2002. prvi Centar za liječenje debljine u RH. Docent MF Sveučilišta u Zagrebu postao 1984.g., a profesor na istom fakultetu 1988.g.
Godine 1973. pohađao poslijediplomski studij iz endokrinologije u St Thomas Hospital London. Kasniji studijski boravci u Londonu, Oxfordu i Nottinhgamu (UK), (1972 ,1989, 2002).
Područje stručnog i znanstvenog interesa je opća endokrinologija i dijabetes.
Prof. dr. Koršić ima dugogodišnje iskustvo u dijagnosticiranju i liječenju bolesnika s poremećajima hipotalamusa i hipofize (adenomi hipofize, akromegalija, prolaktinom, Mb Cushing, nedostatak hormona rasta u odrasloj dobi), bolestima štitnjače, nadbubrežne žlijezde i spolnih žlijezda (jajnik, testis) – (posebno nedostatka testosterona i erektilna disfunkcija ), koštanim metaboličkim bolestima poglavito osteoporozom i nasljednim bolestima koštanog sustava.
Zadnjih nekoliko godina ozbiljnost epidemije debljine motivira prof. dr. Koršića na stručne aktivnosti usmjerene poboljšavanju dijagnostičko-terapijskih postupaka i poboljšanju kvalitete života adipoznih bolesnika.
Rezultate svojih istraživanja objavljuje u domaćim (Liječnički Vjesnik, Acta medica Croatica i dr.), te stranim (European Journal of Endocrinology, Clinical Endocrinology, Skeletal Radiology, Osteoporsis Int, Anticancer research) i drugim časopisima. Ukupno publicirao 422 rada, od toga 95 znanstvenih.
Međunarodno se afirmirao u kliničkim istraživanjima u endokrinologiji, istražio je ponašanje hormona koji oslobađa gonnadotropine u raznim bolestima hipofize. Unaprijedio je dijagnostiku bolesti nadbubrežne žlijezde uvođenjem metode određivanja sekrecije kortizola. U svojstvu organizatora i suorganizatora nacionalnih kongresa o osteoporozi i debljini sudjelovao u donošenju smjernica za dijagnostiku i liječenje osteoporoze kao i smjernica za dijagnostiku iliječenje debljine u RH.
Bio je predsjednik Endokrinološkog Društva-Hrvatskog Liječničkog Zbora (HLZ)-a, predsjednik
je Društva za debljinu HLZ-a. član je: Society of Endocrinology (UK), The Endocrine Society (USA). Akademije medicinskih znanosti Hrvatske i Fellow Royal College of Physician ( London). Autor je poglavlja u knjigama: B. Vrhovac i dr. Interna medicina (Zagreb 1991, 1997, 2003, 2008) u Farmakoterapijskom priručniku (Zagreb 2000, 2003,2007, 2010), Medicinska genetrika 2 (1994).
Pisao je u Medicinskoj enciklopediji, Medicinskom leksikonu, Enciklopedijskom riječniku humanog i veterinarskog nazivlja HAZU, Općoj enciklopediji HLZ “M Krleža “.

prim.dr.sc. Jordan Dimanovski
specijalist urolog
prim.dr.sc. Jordan Dimanovski
Prim. dr. sc. Jordan Dimanovski rođen je 24. ožujka 1947. godine u Kumanovu u Makedoniji. Do dolaska u Zagreb živio je u Sloveniji gdje je pohađao završio tri razreda pučke škole. Od 1954. godine živi u Zagrebu gdje je završio osnovnu školu i VII. gimnaziju. Godine 1973. diplomirao je na Medicinskome fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Još kao student sudjelovao je s referatima na dva kongresa ondašnjega Saveza studenata medicine i stomatologije.
Nakon stažiranja radio je godinu dana u Sloveniji kao liječnik opće medicine u Zgornjoj Kungoti kraj Maribora. 1975. i 1976. radio je na Odjelu za anesteziologiju Kliničke bolnice “Sestre milosrednice”, a od 1976. do 1980. proveo je na specijalizaciji iz urologije na Urološkom odjelu iste klinike. Specijalistički ispit položio je u lipnju 1980. Od tada radi na Klinici za urologiju Kliničkog bolničkog centra “Sestre milosrdnice”.
Godine 1979. stekao je stupanj magistra znanosti obranivši magistarski rad pod naslovom “Usporedno ispitivanje triju metoda zamjene mokraćnog mjehura”, a 1989. godine obranio je doktorski rad pod naslovom “Patohistološki i mikroangiografski kriteriji kirurške terapije karcinoma bubrežnog parenhima” te stekao stupanj doktora znanosti. Godine 1991. dobiva status primarijusa. Znanstveno-nastavno vijeće Medicinskoga fakulteta na svojoj sjednici održanoj 29.10.1991.g izabralo ga je u znanstvenoistraživačko zvanje znanstveni suradnik, a 2005.g. izabran je u višeg znanstvenog suradnika.
U više je navrata boravio na različitim urološkim klinikama u inozemstvu: dva puta po šest mjeseci u Nantesu u Francuskoj, dva mjeseca u Pragu, nekoliko puta na kraćim boravcima u Njemačkoj i Engleskoj.
Od 1984. godine uključen je u različite aktivnosti vezane uz invalidne osobe, posebice para- i tetraplegičare, te sudjeluje u radu njihovih udruga. 1994.g. objavio je priručnik o samokateterizaciji namijenjen upravo hendikepiranim osobama, a 2002.g. preveo je s engleskoga na hrvatski opsežnu knjigu koja se bavi raznovrsnim problemima osoba s ozljedom kralješnice pod naslovom Da, ti to možeš.
Sudjelovao je na projektu WHO-a Rehabilitation of War Victims project – Regional Office for Europe i napisao priručnik o seksualnim disfunkcijama nakon ozljede leđne moždine. Također je uveo primjenu metode elektroejakulacije i vibroejakulacije kod osoba s ozljedom leđne moždine kojom im se omogućava funkcija biološkog oca. Do sada je uz pomoć te metode rođeno pet beba. Koautor je i priručnika za bolesnike s urostomijom.
Jordan Dimanovski autor je znatnoga broja članaka i nekoliko poglavlja u knjigama s urološkom tematikom. Najrecentnije je poglavlje Lijekovi za liječenje uroloških bolesti u knjizi Farmakoterapija u gerijatriji (ur. Z. Duraković i sur.) koja je 2011. objavljena kao dvojezično izdanje. Na Klinici za urologiju Kliničke bolnice “Sestre milosrdnice” osnovao je centar za urodinamiku, a trenutačno je voditelj kirurškoga odjela na toj klinici. Sudjeljuje u dva znanstvena projekta.
Od nastavnih aktivnosti sudjeluje u izvođenju nastave iz izbornoga predmeta za studente IV. godine medicine “Prometni traumatizam”, poslijediplomskih kolegija iz urologije te urološke citologije.

dr.med. Tomislav Duvančić
specijalist dermatologije i venerologije
dr.med. Tomislav Duvančić
specijalist dermatovenerolog
Dr. Tomislav Duvančić je diplomirao na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, gdje je 2005.g. stekao titulu doktora medicine.
Jednogodišnji liječnički pripravnički staž odrađuje u KBC Zagreb, te 2006.g. polaže stručni (državni ispit) pred komisijom Ministarstva zdravstva. Nakon položenog državnog ispita radi u ambulantama obiteljske medicine do 2009.g.
Od 2010. do 2014.g. pod mentorstvom akademkinje Mirne Šitum specijalizira dermatologiju i venerologiju na Klinici za kožne i spolne bolesti KBC Sestre milosrdnice i Klinici za dermatovenerologiju KBC Zagreb (Šalata), te 2014.g. polaže specijalistički ispit iz dermatologije i venerologije i nastavlja raditi kao odjelni liječnik specijalist na Klinici za kožne i spolne bolesti KBC Sestre milosrdnice.
2020.g. u KBC Sestre milosrdnice započinje užu specijalizaciju iz dermatološke onkologije, te 11. srpnja 2022.g. polaže specijalistički ispit i nastavlja raditi kao specijalist dermatologije i venerologije – subspecijalist dermatološke onkologije.
Dr. Duvančić je sudjelovao na brojnim domaćim i međunarodnim kongresima i simpozijima, te se stručno usavršavao na dermatološkim Klinikama u Muenchenu i Grazu.
Autor je i koautor više objavljenih znanstvenih radova i stručnih poglavlja u udžbenicima iz područja dermatologije, alergologije i dermatološke onkologije.
Tijekom 2021. i 2022.g. sudjeluje kao glavni istraživač u multicentričnoj studiji o atopijskom dermatitisu,
Član je Europske akademije za dermatologiju i venerologiju, Hrvatskog dermatovenerološkog društva, Hrvatskog društva za dermatološku onkologiju, Hrvatskog društva za alergologiju i kliničku imunologiju, Hrvatskog katoličkog liječničkog društva.
Od stranih jezika tečno govori engleski i njemački jezik, te se služi francuskim jezikom.
Od ožujka 2020.g. dopunski radi i u Zdravstvenom centru NovaMed.

dr.med. Paola Đurinec
specijalist dermatologije i venerologije
Dr.med. Paola Đurinec
Specijalist dermatovenerolog
Paola Đurinec, dr. med., specijalist dermatologije i venerologije, 2005. godine diplomirala je na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Specijalizaciju iz dermatovenerologije obavila je u Klinici za dermatovenerologiju KBC-a Zagreb gdje radi i danas.
Poslijediplomski specijalistički studij dermatovenerologije na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu završila je 2010. godine.
Dodatno se educirala u dermatoskopiji, kozmetologiji, mikologiji, te liječenju spolno prenosivih bolesti.
Aktivno sudjeluje na domaćim i međunarodnim kongresima, edukacijskim tečajevima te programima trajnog usavršavanja.
Objavila je više stručnih i znanstvenih radova, poglavlja u knjigama te kongresnih priopćenja.
Članica je Hrvatskog dermatovenerološkog društva, Europskog dermatovenerološkog društva, Hrvatskog liječničkog zbora i Hrvatske liječničke komore.

Dr.med. Nika Franceschi
Specijalist dermatovenerolog
Dr.med. Nika Franceschi
Specijalist dermatovenerolog
Dr. Nika Franceschi diplomirala je na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2015. g. Tijekom studija u nekoliko je navrata pohađala edukaciju iz kardiologije, kardiokirurgije i radiologije u Sjedinjenim Američkim Državama, a dermatologijom se bavi od 2015. godine kada je pohađala edukacije u Hrvatskoj i Njemačkoj.
Specijalizaciju iz dermatologije i venerologije u Klinici za kožne i spolne bolesti u Kliničkom bolničkom centru Sestre milosrdnice počinje 2017. god., a od 2021. radi kao specijalist dermatologije i venerologije u istoj Klinici.
Poslijediplomski doktorski studij Biomedicina i zdravstvo upisala je 2018. god. na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a tema doktorskog rada je iz područja melanoma.
Bavi se dermatoonkologijom, općom dermatologijom i medicinskom kozmetologijom. Pohađa brojne edukacije u Europi i Sjedinjenim Američkim Državama iz područja dermatologije, kozmetologije i estetske medicine. Autor je i koautor više objavljenih znanstvenih i stručnih radova te poglavlja u knjigama. Sudjelovala je na brojnim međunarodnim i domaćim kongresima i simpozijima iz područja dermatovenerologije.
Potpredsjednica je Udruge za prevenciju tumora i drugih bolesti kože „Zdravi pod suncem” i rizničarka Sekcije za korektivnu dermatologiju Hrvatskog društva za estetsku medicinu.
Član je Hrvatskog dermatološkog društva, Hrvatskog društva za estetsku medicinu, Europske akademije za dermatologiju i venerologiju i Međunarodnog društva za dermatoskopiju.

Dr.med. Joško Miše
Specijalist dermatologije i venerologije
Dr.med. Joško Miše
Specijalist dermatovenerolog
Dr.med. Joško Miše je specijalist dermatologije i venerologije zaposlen u Klinici za dermatovenerologiju KBC-a Zagreb.
Nakon stjecanja diplome doktora medicine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu radio je na projektima Svjetske zdravstvene organizacije i UN-a u Ženevi i New Yorku.
Godine 2017. magistrirao je javne politike na Sveučilištu Harvard (Harvard Kennedy School of Government).
Specijalizaciju iz dermatologije i venerologije u KBC-u Zagreb započinje 2018. godine.
Tijekom svog rada aktivno je sudjelovao na edukacijama i kongresima iz opće dermatologije, dermatoskopije, korektivne dermatologije te Europske i Američke akademije za dermatovenerologiju. Kliničko iskustvo stekao je na područjima upalnih kožnih bolesti, dermatološke onkologije, dermatoskopije, dermatokirurgije, te bolestima kožnih adneksa. Sudjeluje kao istraživač u znanstvenim studijama u području imunodermatologije i hidradenitis suppurativa.
Trenutno pohađa postdiplomski doktorski studij Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
Bio je predavač na nacionalnim znanstvenim skupovima te je objavio znanstvene članke i sažetke kao autor i koautor u međunarodnim znanstvenim časopisima. Član je Hrvatskog dermatovenerološkog društva i Europske akademije za dermatovenerologiju. Dobitnik je Rektorove nagrade Sveučilišta u Zagrebu, Dekanove nagrade Medicinskog fakulteta i stipendija Europske i Američke akademije za dermatovenerologiju. Tijekom studija bio je predsjednik Međunarodne udruge studenata medicine (IFMSA).

Izv.prof.dr.sc. Vladimir Banović
Specijalist ginekologije i porodništva,
subspecijalist uroginekologije
Izv.prof.dr.sc. Vladimir Banović
Specijalist ginekologije i porodništva, subspecijalist uroginekologije
Dr. Vladimir Banović izvanredni je profesor Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, specijalist ginekologije i porodništva te subspecijalist uroginekologije.
Zaposlen je u Zavodu za ginekološku kirurgiju i uroginekologiju KBC-a Zagreb.
Doktorsku disertaciju pod nazivom „ Antenatalni čimbenici rizika i mogućnosti prenatalne dijagnostike fetusa magnetskom rezonancijom“ obranio je 2011. godine.
Do danas je sudjelovao u realizaciji ukupno tri znanstvena projekta.
U poslijedoktorantskom razdoblju usavršavao se u nekoliko ustanova u inozemstvu među kojima i University of Michigan, Ann Arbor.
Autor je brojnih znanstvenih i stručnih radova te priopćenja na međunarodnim i domaćim skupovima. Koautor je tri sveučilišna udžbenika i recenzent u nekoliko međunarodnih časopisa. Predavač je na dodiplomskoj i poslijediplomskoj nastavi na hrvatskom i engleskom studiju.
Od 2022. godine zamjenik je pročelnika Katedre za ginekologiju i opstetriciju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
Dobitnik je nekoliko nagrada među kojima je John Sciarra Memorable reward (2008), te Nagrada Grada Zagreba za 2021. godinu.

dr.med. Josip Markešić
otorinolaringolog, plastični kirurg glave i vrata
Dr Josip Markešić
otorinolaringolog, plastični kirurg glave i vrata
Dr. Josip Markešić rođen je 9.03.1983. u Mostaru (BiH). Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu završio je 2007. godine, te nakon obavljenog pripravničkog staža u Kliničkoj bolnici Dubrava, položio državni ispit. Specijalizaciju iz otorinolaringologije započeo je 2010. godine u sklopu koje je upisao poslijediplomski studij iz otorinolaringologije i cervikofacijalne kirurgije. Nakon što je položio sve ispite iz poslijediplomskog studija, krajem 2014. godine uspješno je položio specijalistički ispit.
U ožujku 2020. godine položio je ispit iz uže specijalizacije plastične kirurgije glave i vrata.
Na Medicinskom fakultetu u Zagrebu 2017. godine upisao je doktorski studij Biomedicina i zdravstvo. Pohađao je više međunarodnih i domaćih stručnih instrukcijskih tečajeva iz područja ORL i kirurgije glave i vrata. Glavni su mu interesi rinologija, rinosinusologija, kožne promjene glave i vrata i plastična kirurgija glave i vrata.
Od 2010. godine je zaposlen na Klinici za bolesti uha, nosa i grla i kirurgiju glave i vrata KBC Zagreb. Aktivni je član Hrvatskog društva za otorinolaringologiju i kirurgiju glave i vrata te Hrvatskog društva za tumore glave i vrata.

Dr.med. Tomislav Tomičević
Specijalist otorinolaringologije, subspecijalist
plastične kirurgije glave i vrata
Dr.med. Tomislav Tomičević
Specijalist otorinolaringologije, subspecijalist plastične kirurgije glave i vrata
Specijalist otorinolaringologije, uže specijalnosti plastične kirurgije glave i vrata u Klinici za tumore KBC „Sestre milosrdnice“.
Rođen u Zagrebu 1983. godine. Diplomirao na Medicinskom fakultetu u Zagrebu 2008. godine. Nakon odrađenog pripravničkog staža 2010. godine započeo specijalizaciju iz otorinolaringologije u Klinici za tumore KBC „Sestre milosrdnice“, te položio specijalistički ispit 2015.godine. Sljedeće godine započinje subspecijalizaciju iz plastične kirurgije glave i vrata, čiji ispit polaže 2018. godine.
Sudionik je više nacionalnih i internacionalnih kongresa, edukacija i stručnih tečajeva iz područja kirurgije glave i vrata, plastične kirurgije, te estetske kirurgije.
Uže područje rada: plastična i rekonstruktivna kirurgija glave i vrata, estetska kirurgija glave i vrata, primjena mikrokiruških rekonstruktivnih tehnika u kirurgiji glave i vrata, laserska mikrokirugija, kirurško liječenje tumora usne šupljine, ždrijela i grkljana, kirurško liječenje i ultrazvučna dijagnostika tumora štitnjače i doštitnih žlijezdi, kirurško liječenje kožnih karcinoma i melanoma.

dr. med. Ivan Šimović
specijalist abdominalne kirurgije
dr.med. Ivan Šimović
specijalist abdominalne kirurgije
Doktor Šimović je rođen 25.01.1981. godine u Sarajevu, a osnovno i srednje obrazovanje stekao je u Metkoviću.
Na Medicinskom fakultetu u Osijeku diplomira 2007. godine nakon čega obavlja staž odnosno opću praksu u KBC Zagreb i Domu zdravlja Zagreb zapad. Specijalizaciju iz abdominalne kirurgije provodi između 2013. i 2019. godine u KB Sveti duh, a od 2019. godine radi kao specijalist abdominalne kirurgija u KB Sveti Duh na odjelu za koloproktologiju.
Glavno područje interesa doktora Šimovića je koloproktologija.
Autor je i koautor znanstvenih radova citiranih u Current Contents-u, te sudionik brojnih hrvatskih i svjetskih kongresa. Objavljuje članke u stručnim časopisima i knjigama, te sudjeluje kao predavač na domaćim i međunarodnim stručnim skupovima.

dr. med. Aleksandra Jokić
specijalist anesteziolog
dr. med. Aleksandra Jokić
specijalistica anesteziologije
Doktorica Jokić završila je studij medicine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci. Anesteziologijom se bavi od 1996.godine, a od 2002.godine je specijalistica anesteziologije, reanimatologije i intenzivnog liječenja.
Od 2005.g. radi u Kliničkoj bolnici Sveti Duh.
Osim anesteziologije uže područje njezinog rada je liječenje kronične boli i akupunktura za što se educirala u Hrvatskoj i inozemstvu na Klinici za anesteziologiju Univerzitetske bolnice u Heidelbergu i Centarima za bol Kliničkih bolnica u Osijeku i Mariboru.

dr.med. Vid Jakovljević
specijalist oftalmologije
dr.med. Vid Jakovljević
specijalist oftalmologije
Rođen u Zagrebu 13.12.1982. Diplomirao na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2008. nakon čega odrađuje pripravnički staž.
Od 2010. radi na HMP Istarskih domova zdravlja ispostava Poreč.
Na KB „Sveti Duh“ 2011. započinje program specijalizacije iz oftalmologije kao specijalizant Poliklinike Ghetaldus. Od 1.4.2015. započinje s radom u Poliklinici Ghetaldus kao specijalist oftalmologije. Godine 2019. započinje subspecijalizaciju iz stražnjeg segmenta oka na KB Sveti Duh i počinje raditi u OB Čakovec. U ožujku 2020. postaje voditelj Odjela za oftalmologiju i optometriju u OB Čakovec, a u prosincu 2020. postaje zamjenik voditelja za Nacionalni program ranog otkrivanja slabovidnosti u Međimurskoj županiji.
4.11.2021. imenovan je za predsjednika Stručnog vijeća u OB Čakovec. 28.9.2022. polaže subspecijalistički ispit iz stražnjeg segmenta oka.
- 2012. PHACO trening u Indiji (operacija mrene)
- 2012. „Wet-lab“ – intravitrealna aplikacija lijekova
- 2013. PHACO trening u Indiji i Nepalu (operacija mrene)
- Listopad 2013. vitreoretinalni vet lab tečaj u Beču (trajanje 5 dana)
- Studeni 2013. poslijediplomski tečaj stalnog medicinskog usavršavanja liječnika 1. kategorije- retinalne vaskularne bolesti, KBC Zagreb
- Travanj 2014. međunarodni poslijediplomski tečaj trajne izobrazbe liječnika 1. kategorije iz dijagnostika bolesti iz stražnjeg segmenta oka KB „Sveti Duh“
- Ožujak 2015. tečaj iz okuloplastične kirurgije u Zagrebu
- Od 1.listopada 2017. do 28.veljače 2018. PHACO trening u H.V. Desai Eye Hospital (operacija mrene)
- Siječanj i veljača 2018. „Glaucoma fellowship“ u H.V. Desai Eye Hospital (operacije glaukoma)
PUBLIKACIJE
- 2013. „Operacija katarakte za žutokljunce“ – prevoditelj
- 2013. „Pharmacotherapia ophthalmologica: farmakoterapijski priručnik iz oftalmologije“ – suradnik
- 2014. „Atlas stražnjeg segmenta oka- optička koherentna tomografija i fluoresceinska angiografija“- suradnik
- 2016. „Zagreb Amblyopia Preschool Screening Study: near and distance visual Acuity testing increase the diagnostic accuracy of screening for Amblyopia“
NAGRADE
- 2016. nagrada Grada Zagreba- istraživački tim Projekta Ambliopija u četverogodišnje djece Grada Zagreba Klinike za očne bolesti „Sveti Duh“
RADNO ISKUSTVO
- godišnje operira oko 700 mrena, aplicira oko 300 intravitrealnih injekcija, napravi oko 100 fotokaogulacija retine, 30 ak zahvata iz okuloplastične kirurgije (pterigij, entropij i ektropij), te 5-10 trabekulektomija.

dr.med.dent. Dalibor Juraj Amšel
Dr.med.dent. Dalibor Juraj Amšel
Doktor Amšel je rođen 4.11.1970. godine u Zagrebu gdje je 1995. godine diplomirao na Stomatološkom fakultetu te se odmah zaposlio u privatnoj praksi.
Već 1998. godine pokreće privatnu praksu i otvara malu obiteljsku ordinaciju shvativši da je model socijalne stomatologije pun kompromisa, te slabije kvalitete rada.
Njegov kontinuirani predan rad i povećanje broja pacijenata rezultiralo je suosnivanjem Zdravstvenog centra NovaMed, u kojem su se svi njegovi interesi u području dentalne medicine počeli ostvarivati i gdje se konstantnim ulaganjem u znanje i tehnologiju polako dentalna medicina dovodi u 21. stoljeće.
Područje interesa ovog omiljenog liječnika naročito su estetska stomatologija i implantologija.
Od 2013. godine počeo je proučavati i koristiti Shofu proizvode, svrdla i materijale, u kojima vidi veliki tehnološki napredak.

dr.med.dent. Ana Novačić Prgin
dr.med.dent. Ana Novačić Prgin
Rođena je u Zagrebu 1978. godine.
Po završetku opće gimnazije 1996. g. upisuje Stomatološki fakultet u Zagrebu, te je na istom diplomirala 2002. godine, s odličnim uspjehom.
Po obavljenom pripravničkom stažu zapošljava se u privatnoj praksi dr. Dalibora Juraja Amšela, kod kojeg radi do 2010. godine. Krajem 2010. godine pokreće vlastitu privatnu praksu u sklopu Zdravstvenog centra Novamed.
Područje interesa u njenom radu su estetska stomatologija, protetika te implantoprotetska rehabilitacija pacijenata. Tijekom svih godina rada sudjeluje na brojnim kongresima u Hrvatskoj i inozemstvu, te kontinuiranom edukacijom prati najnovije svjetske trendove i primjenjuje ih svakodnevno u praksi.
Individualan pristup te briga za svakog pacijenta uz odgovornost i stručnost odraz su dugogodišnje vjernosti velikog broja pacijenata.
Služi se engleskim i talijanskim jezikom u govoru i pismu.

dr.med.dent. Tatjana Stilin Seiwerth
dr.med.dent. Tatjana Stilin Seiwerth
Doktorica dentalne medicine
Doktorica Stilin diplomirala je na Stomatološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a tijekom studija bila je i demonstratorica na katedri za fiziku i biofiziku Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
Bila je edukatorica djece o oralnom zdravlju i oralnoj higijeni u okviru Udruga za edukaciju djece o oralnom zdravlju i oralnoj higijeni “Zibić vila” Stomatološkog fakulteta u Zagrebu čime je stekla izvrsne komunikacijske vještine u radu sa djecom.
Radno iskustvo je stjecala radom u ordinacijama dentalne medicine u Zagrebu i Koprivnici.

dr.med.dent. Ines Ćorić
Doktorica dentalne medicine
dr.med.dent. Ines Ćorić
Doktorica dentalne medicine
Ines Ćorić upisala je Stomatološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu 2010. godine. Tijekom studija objavljuje u studentskom listu Sonda.
Na Zavodu za endodonciju i restaurativnu stomatologiju piše diplomski rad pod nazivom “Etiologija i terapija emfizema nastalog kao posljedica endodontskog liječenja”, te uspješno diplomira 2016. godine.
Pokazuje interes za teoretska i praktična znanja iz svih polja stomatologije, a osobito iz protetike i endodoncije.
Radni odnos u Zdravstvenom centru NovaMed započinje kao asistent još tijelom studija te ga nastavlja nakon diplomiranja u ulozi doktora dentalne medicine. Od tada usavršava i nadopunjava svoja znanja i vještine teoretskim i praktičnim edukacijama i tečajevima.